Паметни филм / стакло, исто така познат како филм за приватност / стакло или интелигентен филм / стакло, е префрлување на филм / стакло се користи за адаптивни поделба на локации кои бараат кориснички приватност. Овој модерен систем користи полимер дисперзирани со течни кристали (PDLC) технологија за да обезбеди размена на инстант приватност на удар на префрлување преку електронски контролиран проѕирност. течни кристали молекули, во нивната природна состојба (кога се применува без електрична струја), се расфрлани по случаен избор, со што се создава замрзнатото (нетранспарентно) состојба да го блокира визија и да се овозможи целосна приватност. Кога се применува електрична струја, течни кристали се подредени паралелно и светлината да помине низ, создавајќи јасен (транспарентна) држава.
стакло паметни филм

Предности

Smart Живот под контрола

за Noyark

Вашиот доверлив партнер!

Anhui Noyark Industry Co., Ltd, a China professional manufacturer at the forefront of polymer dispersed liquid crystal (PDLC) technology, dedicated to innovation, quality and reliability, focused on manufacturing PDLC smart films, automotive films and architectural film for over 15 years, supplying them to Residential, Commercial, Industrial, Healthcare, Education, Hospitality, Transportation, Government and Arts & Entertainment fields all over the world.

Прочитај повеќе
 • опрема

  опрема

  Нашата основна опрема за производство се увезени директно од Германија.
 • R & D

  R & D

  Нашата 15 инженери се доктори или професори од Универзитетот за наука и технологија на Кина.
 • Квалитет

  Квалитет

  Строга контрола на квалитетот на суровините и целосна проверка пред пратката.
 • ОЕМ и ODM

  ОЕМ и ODM

  Прилагодено големини и форми се достапни. Нашата целосна автоматска машина за сечење е подготвена.
WhatsApp Онлајн Chat!