апликации

Насловна

станбени

Ажурирајте го вашиот дом со нашите индивидуализира pdlc паметни нијанса стакло филм да се создаде отворен, модерна, уникатен и свежи живеење простори, без жртвување на приватност, кога ќе треба. Тоа е можно да се приспособат на сите на вашиот дизајн потреби во Windows, лизгачки врати, виткање врати, кров-светла, кујна и дневна соба партиции, спални соби и бањи Партиции, туш екрани, итн

канцеларија

комерцијален

Noyark префрлување магија pdlc стакло филм носи едноставност и ефикасност за прикажување и промовирање на брендови и производи во иновативни начини. Бизнис апликации се бескрајни, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на Корпоративни Office / Конференциски сали за состаноци Поделба, излози / клупа, продавници, Рекламирање, дисплеи, банка и Телер шалтери, железничка станица и аеродромот билет Windows, итн

фабрика

индустриски

А или повеќе набљудување приватност прозорци / врати е задолжително за прашина или целосно затворени производство работилница. Noyark течни кристали прозорец филм ви овозможува да го проверите статусот на работилницата реално време или го покаже на вашите клиенти за време на нивната посета, а го заштитува кога сакате. Оваа корисна мерка на безбедност создава дисплеј поканува за посетителите, но само на време ке го одберете.

училиште

образование

Креирање на добредојде, за соработка и нерасеана учење простор и животната средина кои одговараат на студентите и потребата наставникот преку Noyark паметни интелигентни pdlc филм. Ајде Noyark префрлување стакло фолија подобрување на вашиот образовниот поставување на следниве начини: во училница сепарацијата, испит партиции, проекција екрани, Надворешно соочува прозорци, врати, Ходник-соседни ѕидови, итн

болница

Здравствена грижа

Noyark воведе револуција во клиника и болница дизајн. Скокни на скапи завеси и ролетни кои стапица бактерии и вируси. Noyark electrochromic pdlc паметни филм може да се користи за решавање на здравствената установа треба во неколку области, вклучувајќи: одделите за интензивна нега, за итни случаи соби, операциони сали, одделенија, Подвижни приватност екран / Врати, оган-отценети врати, итн

хотел

угостителство

Noyark хотел бања паметни стакло фолија обезбеди сигурен амбиент и функционалност: гостите можат да се приспособат на транспарентност и транспарентноста на стаклото веднаш. Подобрување на вашето искуство на гостите со елегантен дизајн Noyark и модерна технологија во следните области: хотелско лоби, Спална соба / Бања Партиции Екрани, Тоалетна Партиции, тераси, барови, клубови, СПА, ресторани, итн

автомобил

транспорт

Надградба и модернизација на сообраќајниот животната средина и услуги преку обезбедување на способноста да се прилагоди на светлината и приватноста, што создава удобност за патниците и оператори. Noyark паметни нијансирање филм може да се користи во следниве апликации: Автомобил прозорецот, бизнис класа партиции, Кокпит Партиции и приватност возач Екрани на автомобили, воз, метро, авион, морска, јахти, итн

владина институција

Владата

Повредата на класифицирани информации и ресурси можат да имаат национални безбедносни импликации, како што се, тајна, приватност и доверливост се од витално значење. Каде и да се класифицираат, врвна тајна информација мора да се дели, но, исто така, внимателно заштитени, контрола неовластено видливоста на побарувачката во многу чувствителни области со Noyark електрични pdlc нијанса филм: Град сали, банки, пошти, судовите, полициските станици, затвори, Мониторинг соби, команда центри, итн

Уметност и култура

Уметност и култура

Noyark pdlc ЕВА филм може да стане примамливо платформи (задна проекција екран) на удар на еден гајтан. Додадете интерес или подобрување на гледачите / искуства публиката во овие големата места или настани со Noyark pdlc паметни прозорец филм: музеи, изложби, во живо или автоматски Интерактивен шоуа Видео / Игра Покажува, итн


WhatsApp Онлајн Chat!