Zgjuar film / xhami, i njohur gjithashtu si filmi privatësisë / xhami apo film inteligjent / xhami, është një film / xhami switchable përdorur për ndarjen adaptive në vende që kërkojnë përshtatur privatësinë. Ky sistem modern përdor Polymer shpërndarë Liquid Crystal (PDLC) teknologji për të siguruar privatësinë menjëhershme në lëvizje e lehtë e një kaloni përmes tejdukshmërisë kontrolluar në mënyrë elektronike. Molekulat e lëngshme kristal, në gjendjen e tyre natyrore (kur nuk ka rrymë elektrike është aplikuar), janë të shpërndara rastësisht, e cila krijon një (opak) shteti i mbuluar me brymë të bllokuar vizionin dhe të lejojë për jetën private të plotë. Kur rryma elektrike është aplikuar, kristalet e lëngshme janë të theksuara paralele dhe të kalojë drita nëpër, duke krijuar një (transparent) shtetit të qartë.
qelqi film zgjuar

përfitimet

Zgjuar Jeta nën kontrollin tuaj

Rreth Noyark

Partneri juaj i besueshëm!

Anhui Noyark Industry Co., Ltd, a China professional manufacturer at the forefront of polymer dispersed liquid crystal (PDLC) technology, dedicated to innovation, quality and reliability, focused on manufacturing PDLC smart films, automotive films and architectural film for over 15 years, supplying them to Residential, Commercial, Industrial, Healthcare, Education, Hospitality, Transportation, Government and Arts & Entertainment fields all over the world.

Lexo më shumë
 • pajisje

  pajisje

  Pajisjet core jonë e prodhimit është importuar direkt nga Gjermania.
 • R & D

  R & D

  15 inxhinierët tanë janë mjekë apo profesorë nga Universiteti i Shkencës dhe Teknologjisë të Kinës.
 • cilësi

  cilësi

  kontrollit rigoroz të cilësisë për lëndë të parë dhe testimin e plotë para se të dërgesës.
 • OEM & ODM

  OEM & ODM

  madhësive të përshtatur dhe forma janë në dispozicion. makinë jonë e plotë automatike prerja është gati.
WhatsApp Online Chat!